!Gang Live!

Každý volí svojí cestu

Tony Yayo

Marvin Bernard se narodil 31. března roku 1978 v černošské čtvrti Jamaica Queens v New Yorku. Tam také začala jeho pověstná kariéra. Jeho život je ale protkaný více negativními věcmi než těmi pozitivními. A jak se vůbec spřátelil s ostatními členy G-Unit? Setkání s Young Buckem, prvním, koho potkal po 50 Centovi, bylo dramatické. Namířil zbraň proti tehdy ještě neznámému Buckovi a touto unáhlenou bezstarostností přitahoval dospívajícího 50 Centa k sobě, když se pronásledovali v Southside, v Queensu. Dostat oba na roh Jamiaci byla šance setkat se tváří v tvář. Yayo říká: „50 ve mně viděl, že žiju pro rap, takže jsme spolu spolupracovali, rapovali, tudíž to byl normální přátelský vztah,“ říká Tony, zbožňující velikány jako např. Big Daddy Kane nebo Kool G Rap. „Takže jsme začali pracovat dohromady na ulici a pak, když začal 50 brát rap víc vážně, osamostatnil mě, protože ví, že jsem vybíravý a jen tak s nikým bych nespolupracoval.“
V polovině 90. let, když 50 Cent vpadl do rapového průmyslu spolupracující s Jam Master Jayem, Yayo se dostal svým rapováním až k soudu. A právě v této době, kdy Yayo 50 Centa nejvíce potřeboval, byl postřelen nechvalně známými 9 ranami. Ale Yayo ještě spolu s Lloydem Banksem brali tuto zdánlivou tragédii jako triumf. „Hned jak se 50 Cent zotavil a vrátil, okamžitě jsme šli pracovat do studia,“ říká Yayo, který loajálně hrál jeho pozici navzdory patrně nepřekonatelné opozici proti nim. „A to byl podnět k tomu, abychom dali dohromady G-Unit. Tady je celé vysvětlení, proč vlastně existujeme.“ Trio šlo do války s těmi, kteří měli strach o to, aby jim neukradli fanoušky a kvůli spoustě dalších důvodů. Ale během léta 2002, když se vše začalo dávat dohromady, Yayo byl postřelen v sousedství v Queensu. Yayo se vykašlal na obžalobu a zakázal si uzavřít se do sebe, místo toho nahrával s G-Unit písničky a jako jeden z originálních členů G-Unit se také podílel na turné. Dělal hosta na 50 Centově albu Get Rich Or Die Tryin´, které bylo 11krát platinové. Uzavřel blízké vztahy s Dr. Dre a Eminemem, kteří byli nedílnou součástí na jeho albu. 
 A jaké má vztahy se členy G-Unit? „Nejraději mám Bucka a Bankse, protože zaujali svými deskami, takže jsme si dost podobní. Jen já jsem ale obdržel bonus z cd G-Unit, protože oni ví, že to pro mě bylo moc důležité.“ Yayo se též podílel na albu The Game, několikrát účinkoval v písničkách i na albu 50 Centa.  
 Zajímavý vliv měl Tony i na vývoj písně Candy Shop. Napsal ji dříve než 50 Cent pod názvem So Seductive. Ovšem pak svolil 50 Centovi, aby ji přejmenovali na Candy Shop a 50 ji měl pod svým jménem. Proto se na začátku říká So Seductive. A co se týče jeho alba, je to také jedním v pořadí z osobních deníků, kde chce vysvětlit, že je schopen stát i na vlastních nohou, i přesto, že začátky byly velmi podporovány Eminemem nebo 50 Centem. „Všechny věci, se kterými se na mém albu setkáte, jsou ty, které jsem viděl nebo udělal. Nejsou to fakta, ale skutečnosti. I název mluví za sebe: Thoughs of A Predicate Felon – Myšlenky uvězněného zločince.


Jeho další přezdívky jsou:
The Talk of New York
Yayo

Jeho výška je 183 cm.

Má dceru Manyiah, která se narodila v roce 2003.

Jméno v jeho přezdívce (Tony) je pouze iniciálově přepsané The Talk of New York.

Rok a půl si odseděl v newyorském vězení zvaném Rikers Island. Správně měl sice sedět pouze rok, ale za porušení soudního nařízení, které říkalo, že nesmí opustit stát New York, byl ihned den po propuštění znovu zhruba na půl roku zavřen, protože ho policisté nachytali v Las Vegas, kde si užíval s ostatními členy G-Unit.

 
Gangbanging fo life